Projekt: TIMEMACHINE

Znáte to. Nedělní odpoledne, venku počasí, že by ani psa nevyhnal. Nic moc se vám dělat nechce a přemýšlíte, čím to odpoledne vyplnit. Kámoši na víkend odjeli, takže není zrovna dvakrát co podnikat. Fajn, řeknete si. Co takhle nějaký ten film? Semínko je zaseto a za chvíli jste v plné polní a vyrážíte do půjčovny.

Cestou si tak bloumáte nad tím, co si vlastně půjčit. Horor? Ne, na ten je moc brzy. Komedii? Ta je lepší ve více lidech. Sci-fi? To jste viděli přes týden v kině… Ok. Něco nenáročného, originálního, svižného, ale pokud možno od známého scénáristy či režiséra, co zaručeně pobaví. Hmmm, David Koepp. A hele, Joseph Gordon-Levitt. Premium Rush? Zkusme.

Tak nějak to celé začalo. Film rozhodně pobavil, ale co je důležitější, přivedl mě na myšlenku, že by nemuselo být špatné si takové kolo zkusit. Začal jsem tedy sondovat web o co vlastně jde. Přiznám se, že dřív jsem se s podobnými koly sice setkal, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych něco takového chtěl mít doma. Natož, že bych si takové kolo sám postavil. Přesto mě myšlenka takřka bezúdržbového kola, které je s vámi spojené tak, že víc už to snad ani nejde, nadchla. Po chvíli pátrání mi bylo jasné, co a jak, a když jsem narazil na web fixiestudio.com bylo vymalováno. Festka bude.

Po hodině strávené u konfigurátoru a po další u grafického programu vzniklo hned několik konceptů, které by se daly realizovat. Nakonec padla finální volba na projekt TIMEMACHINE.

Projekt: TIMEMACHINE

Projekt, který by měl připomínat dobu, kdy to celé začalo. Kdy nebyly na kolech žádné plasty, sedlo bylo kožené, rám měl klasický nástřik, sedlovka byla pochromovaná a nářadí jste si vozili brašně pod sedlem. Na druhou stranu by měl ukázat, kam se svět kol a technologií posunul a kam směřuje. To, že již není nutné používat jen ocel a kůži, pět základních barev nástřiku a vše cpát do chromu. Prostě a jednoduše vzdát holt minulosti a vyhlížet budoucnost.

Co čert nechtěl, naskytla se mi po půl roce jedinečná příležitost získat ideální kolo pro projekt. Ano, má své mouchy, ale na první projekt bohatě stačí. Navíc, neberte to za stovku a krabku cigaret. A jak, že vlastně takové kolo za tu cenu vypadá? Tady je…

Projekt: TIMEMACHINE

O zábavu na dlouhé zimní večery je tedy postáráno. Projekt tedy může začít. Uvidíme, jak se bude dařit a zda se mi podaří na jaře představit finální podobu v reálu. Stay tuned.

Podzimní toulky

Jsou místa, kde o víkendu potkáte hromadu turistů z celé Evropy. Ovšem stále se dají…

Vize Citroënu realitou

Když v roce 2005 na Frankfurt Motor Show představil Citroën svůj koncept C-Sport Lounge, srdce…

On air

Vítejte na YDesign blogu. Tímto prvním příspěvkem, bych Vás rád přivítal na mém blogu. Tento…